16 Haziran 2019 Pazar   
Üye Girişi   Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 

MÜSLÜM MUÇA'DAN RUH HALİ'MİZİ ANLATAN ŞARKI

 

10 OCAK 1987 YILINDA BURSA'DA DOĞAN MÜSLÜM MUÇA'NIN İSMİ DAYISI TARAFINDAN RAHMETLİ MÜSLÜM GÜRSES'E OLAN HAYRANLIĞI SEBEBİ İLE KOYULMUŞTUR. 6 YAŞLARINDA MÜZİKLE TANIŞAN MÜSLÜM MUÇA OKUL SINIFINDA MÜSLÜM GÜRSES ŞARKILARI SÖYLEMEYE BAŞLAMIŞTIR BU DURUM RAHMETLİ MÜSLÜM GÜRSES'İN KADERİNE BENZEMİŞ BUNDAN İLHAM ALAN MÜSLÜM MUÇA'DA YOLUNU MÜZİĞE ÇEVİRMİŞTİR. 3 KARDEŞTEN EN BÜYÜKLERİ OLAN MÜSLÜM'ÜN BABASI VE AMCASIDA MÜZİKLE İLGİLENMİŞ VE MÜSLÜM'E BAĞLAMAYLA EŞLİK EDİP TÜRKÜLER SÖYLETEREK MÜZİK YOLUNDA GELİŞMESİNE VE YETİŞMESİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAMIŞTIR. İLK SAHNE DENEYİMİNİ. BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN DÜZENLEMİŞ OLDUĞU BİR SES YARIŞMASINA KATILARAK ELDE ETMİŞTİR. SANATÇI,YARIŞMAYI DA BİRÇOK GÜÇLÜ YARIŞMACININ ARASINDAN SIYRILIP BİRİNCİ OLARAK TAMAMLAMIŞTIR. SANATÇI BU YARIŞMA İLE DİKKATLERİ ÇOK FAZLA ÜZERİNE ÇEKMİŞ MÜZİK SEKTÖRİNDE BAŞARILI OLACAĞINI İSPATLAMIŞTIR. BU YARIŞMADAN SONRA BİRÇOK YAPIMCININ DİKKATİNİ ÇEKEN VE RADARINA GİREN MÜSLÜM MUCA KONSERVATUAR EĞİTİMİNİ TAMAMLAMIŞ VE M.E.B ONAYLI USTA ÖĞRETİCİ BELGESİ ALIP ŞAN DERSLERİ VERMEYE BAŞLAMIŞTIR. ARTIK SAHNELERİN ARANAN SESİ OLMAYA BAŞLAYAN MÜSLÜM MUÇA BİRÇOK MEKANDA KONSER VE SAHNE PROGRAMLARI YAPMIŞTIR. DAHA SONRA OTORİTELERİN ISRARI ÜZERİNE TELEVİZYONDA VAR OLAN BİRÇOK POPÜLER SES YARIŞMASINA KATILMIŞ VE 2 KEZ BİRİNCİLİK 1 KEZDE İKİNCİLİK ELDE ETMİŞTİR BU YARIŞMALARDAN BİRİSİ OLAN "O BİR STAR" İSİMLİ SES YARIŞMASINDA 2018 YILINDA BİRİNCİ OLMUŞ VE BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ OLARAK TÜRK MÜZİĞİNİN USTA YORUMCULARINDAN ÜMİT YAŞAR İLE "GEREK YOK" ŞARKISINI DÜET OLARAK OKUMUŞTUR. SÖZ VE MÜZİĞİ MÜSLÜM MUÇA'YA AİT OLAN "GEREK YOK" ŞARKISI MÜZİK SEVERLER TARAFINDAN BÜYÜK BİR BEĞENİ TOPLAMIŞTIR. 2019 YILINDA İSE SÖZ VE MÜZİĞİ KENDİSİNE ARANJESİ BARIŞ ENGÜRLÜ'LÜYE AİT OLAN KLİP YÖNETMENLİĞİNİ İSE TURGAY CEYLANER'İN YAPTIĞI "RUH HALİ" İSİMLİ SİNGLE ÇALIŞMASINI PİYASAYA SÜRMÜŞTÜR. KIPIR KIPIR OLAN "RUH HALİ" ŞARKISINA TÜM RADYOLAR YER VERMEYE BAŞLAMIŞ VE RADYOCULARIN BÜYÜK BEĞENİSİNİ KAZANMIŞTIR.

10 OCAK 1987 YILINDA BURSADA DOĞAN MÜSLÜM MUÇANIN  İSMİ DAYISI TARAFINDAN RAHMETLİ MÜSLÜM GÜRSESE OLAN HAYRANLIĞI SEBEBİ İLE KOYULMUŞTUR. 6 YAŞLARINDA MÜZİKLE TANIŞAN MÜSLÜM MUÇA OKUL SINIFINDA  MÜSLÜM GÜRSES ŞARKILARI SÖYLEMEYE BAŞLAMIŞTIR BU DURUM RAHMETLİ MÜSLÜM GÜRSESİN KADERİNE BENZEMİŞ BUNDAN İLHAM ALAN MÜSLÜM MUÇADA YOLUNU MÜZİĞE ÇEVİRMİŞTİR. 3 KARDEŞTEN EN BÜYÜKLERİ OLAN MÜSLÜMÜN BABASI VE AMCASIDA MÜZİKLE İLGİLENMİŞ VE MÜSLÜME BAĞLAMAYLA EŞLİK EDİP TÜRKÜLER SÖYLETEREK MÜZİK YOLUNDA GELİŞMESİNE VE YETİŞMESİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAMIŞTIR. İLK SAHNE DENEYİMİNİ. BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN DÜZENLEMİŞ OLDUĞU BİR SES YARIŞMASINA KATILARAK ELDE ETMİŞTİR. SANATÇI,YARIŞMAYI DA BİRÇOK GÜÇLÜ YARIŞMACININ ARASINDAN SIYRILIP BİRİNCİ OLARAK TAMAMLAMIŞTIR. SANATÇI BU YARIŞMA İLE DİKKATLERİ ÇOK FAZLA ÜZERİNE ÇEKMİŞ MÜZİK SEKTÖRİNDE BAŞARILI OLACAĞINI İSPATLAMIŞTIR. BU YARIŞMADAN SONRA BİRÇOK YAPIMCININ DİKKATİNİ ÇEKEN VE RADARINA GİREN MÜSLÜM MUCA KONSERVATUAR EĞİTİMİNİ TAMAMLAMIŞ VE M.E.B ONAYLI USTA ÖĞRETİCİ BELGESİ ALIP ŞAN DERSLERİ VERMEYE BAŞLAMIŞTIR. ARTIK SAHNELERİN ARANAN SESİ OLMAYA BAŞLAYAN MÜSLÜM MUÇA BİRÇOK MEKANDA KONSER VE SAHNE PROGRAMLARI YAPMIŞTIR. DAHA SONRA OTORİTELERİN ISRARI ÜZERİNE TELEVİZYONDA VAR OLAN BİRÇOK POPÜLER SES YARIŞMASINA KATILMIŞ VE 2 KEZ BİRİNCİLİK 1 KEZDE İKİNCİLİK ELDE ETMİŞTİR  BU YARIŞMALARDAN BİRİSİ OLAN "O BİR STAR" İSİMLİ SES YARIŞMASINDA 2018 YILINDA  BİRİNCİ OLMUŞ VE BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ OLARAK TÜRK MÜZİĞİNİN USTA YORUMCULARINDAN ÜMİT YAŞAR İLE "GEREK YOK" ŞARKISINI DÜET OLARAK OKUMUŞTUR. SÖZ VE MÜZİĞİ MÜSLÜM MUÇAYA AİT OLAN "GEREK YOK" ŞARKISI MÜZİK SEVERLER TARAFINDAN BÜYÜK BİR BEĞENİ TOPLAMIŞTIR. 2019 YILINDA İSE SÖZ VE MÜZİĞİ KENDİSİNE ARANJESİ BARIŞ ENGÜRLÜLÜYE  AİT OLAN KLİP YÖNETMENLİĞİNİ İSE TURGAY CEYLANERİN YAPTIĞI "RUH HALİ" İSİMLİ SİNGLE ÇALIŞMASINI PİYASAYA SÜRMÜŞTÜR. KIPIR KIPIR OLAN "RUH HALİ" ŞARKISINA TÜM RADYOLAR YER VERMEYE BAŞLAMIŞ VE RADYOCULARIN BÜYÜK BEĞENİSİNİ KAZANMIŞTIR. 

 
Tarih       : 09 Nisan 2019
 
 
 

                                                                                                   Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2018                                                                      DJ İstek Paneli Girişi

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur